Webinary i szkolenia

Relacja ze szkoleń dla nauczycieli i logopedów w Olsztynie – 3.06.2017

3 czerwca 2017 roku odbyły się szkolenia w ramach „I Spotkań z Edukacją w Olsztynie”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

W stolicy województwa warmińsko-mazurskiego impreza została zorganizowana po raz pierwszy, gromadząc niemal 170 uczestników: nauczycieli, logopedów, terapeutów i studentów.

Gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. Szkolenia uzyskały patronat Prezydenta Miasta Olsztyna Piotra Grzymowicza i odbyły się przy wsparciu Polskiego Związku Logopedów.

Licznie przybyłych uczestników przywitała Dyrektor Szkoły – Pani Barbara Bogacz.

Następnie głos zabrała Sekretarz Zarządu Głównego Polskiego Związku Logopedów – Pani Joanna Grabowska-Okraska oraz właściciel Wydawnictwa WiR – Pan Aleksander Jaglarz.

Szkolenia rozpoczęły się wraz z wybiciem godziny dziewiątej.

Zajęcia w poszczególnych blokach pozwoliły na poszerzenie wiedzy o tematykę: diagnozy i terapii ryzyka dysleksji dzieci w wieku przedszkolnym; zaburzeń rozwoju językowego i społecznego dzieci; diagnozy różnicowej zaburzeń rozwoju językowego dziecka – o czym mówiła dr Justyna Leszka.

Bardzo profesjonalnie prowadzony warsztat, chętnie wzięłabym jeszcze raz udział w dłuższych zajęciach prowadzonych przez Panią Justynę!” – oto jedna z opinii, jaka dotarła do nas po szkoleniach.

O strategiach radzenia sobie z wybuchami agresji impulsywnej u dziecka i ucznia; o komunikacji i barierach komunikacyjnych dzieci z Zespołem Aspergera – mówiła dr Wanda Baranowska. Zaprezentowała również możliwe do zastosowania style komunikacyjne w sytuacji sporu i konfliktu z rodzicami, które mogą mieć miejsce w codziennej pracy nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, terapeutów.

O swoich wrażeniach napisała jedna z uczestniczek szkolenia: „zarówno prowadzenie, jak i przygotowanie prowadzącej szkolenie było na najwyższym poziomie. Zajęcia zawierały elementy teoretyczne, ale i praktyczne – w dużym zakresie. To były zdecydowanie najlepsze zajęcie podczas tego szkolenia, na których byłam.”

Zagadnienia Integracji Sensorycznej; usprawniania motoryki małej z wykorzystaniem elementów terapii ręki oraz wspomagania rozwoju ruchowego dziecka poprzez zabawę były przedmiotem zainteresowań uczestników szkoleń, które poprowadziła mgr Bogna Mikołajczak.

”Wybrałam to szkolenie poszukując inspiracji i otrzymałam ich mnóstwo. Prowadząca bardzo dobrze przygotowana, posiada duża wiedzę”. „Super prowadząca, bardzo dobrze przygotowana do szkolenia, bardzo ciekawe prowadzenie” – oceniły uczestniczki szkoleń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również szkolenia prowadzone przez mgr Marcelinę Żółtowską, która koncentrowała się wokół tematyki związanej z ćwiczeniami przygotowującymi do nauki czytania i pisania dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz planowaniem terapii indywidualnej dziecka z autyzmem, a zajęcia Moje sylabki – sylabowa metoda nauki czytania prof. J. Cieszyńskiej stały się faworytem, gromadząc na sali największą liczbę słuchaczy.
Dużo praktycznych zagadnień, które przydadzą się w przyszłości” – doceniła uczestniczka szkoleń.
Ciekawie prowadzone warsztaty na temat Planowania pracy indywidualnej z dzieckiem autystycznym. Prowadząca w bardzo interesujący i ciekawy sposób zaprezentowała istotę pracy z autystykami. Ogromne doświadczenie i pasja terapeutki. Cudowny człowiek – Przyjaciel dziecka!!! BRAWO!!! Na takie warsztaty prowadzone przez tą Panią jeszcze raz bym przyjechała”.

W trakcie przerw uczestnicy szkoleń mieli możliwość zapoznania się z prezentowaną aktualną ofertą Wydawnictwa WiR.

Miła atmosfera i duża dawka wiedzy towarzyszyła wydarzeniu.

Otrzymane opinie, takie jak: „Mam nadzieję ze szkolenia będą odbywać się cyklicznie. Były bardzo ciekawe i bardzo chętnie wezmę udział w kolejnych” oraz pytania „Kiedy powtórzone zostaną szkolenia na terenie Olsztyna?” są wyrazem zadowolenia, za co serdecznie dziękujemy! 🙂

Foto: Bartłomiej Lange