AktualnościWebinary i szkolenia

Relacja ze szkoleń dla nauczycieli i logopedów w Pcimiu – 5.11.2016

5 listopada 2016 r. w Pcimiu odbyła się piąta, jubileuszowa edycja „Jesiennego Dnia Edukacji”, w ramach której zorganizowaliśmy 15 szkoleń dla ponad 200 nauczycieli i logopedów. Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Gospodarzem „V Jesiennego Dnia Edukacji” było Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Pcimiu. Imprezę uroczyście otworzył mgr Waldemar Mosór, dyrektor Gimnazjum, który przywitał zebranych podkreślając edukacyjne walory spotkania.

1

Pan Aleksander Jaglarz, właściciel Wydawnictwa WiR, wyraził podziękowania za coroczny wkład i pomoc w realizacji szkoleń wszystkim osobom zaangażowanym w ich organizację.

2

Następnie głos zabrał Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Pcimiu, Pan Władysław Kurowski, reprezentujący Wójta Gminy Pcim, który przyjął honorowy patronat nad całym wydarzeniem.

2a

Na uczestników czekały niespodzianki – w krótkim konkursie wyłoniono pięć osób, które otrzymały ciekawe nagrody książkowe i upominki regionalne.

3

Humory dopisywały zarówno prowadzącym jak i licznie zgromadzonej publiczności 🙂

4

Na niewątpliwy sukces 5. już edycji imprezy złożyła się nie tylko miła jak co roku atmosfera, ale przede wszystkim szeroki wachlarz tematów szkoleń, których do wyboru uczestnicy mieli aż 15.

Po uroczystym powitaniu w sali gimnastycznej rozbrzmiała muzyka i rozpoczęły się muzyczno-taneczne zajęcia ze wspomagania rozwoju ruchowego dziecka.

5

Zajęcia poprowadzone przez fizjoterapeutkę i pedagog – mgr Bognę Mikołajczak – spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem uczestniczek, które chętnie wykonywały zaproponowane ćwiczenia.

6

Tymczasem w salach obok trwały inne szkolenia, m.in. „Dzienniczek – technika wsparcia rozwoju językowego i emocjonalnego”, podczas którego logopeda, współautorka serii „Moje sylabki” dr Elżbieta Ławczys wyjaśniała w jaki sposób prowadzić dzienniczek wydarzeń, by pomagał on w rozwoju kompetencji językowych dziecka. 

8

Podczas kolejnego szkolenia mgr Weronika Żmuda – psycholog z Centralnego Szpitala Klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – odpowiadała na pytanie, co logopeda powinien wiedzieć o funkcjach poznawczych  i ich wpływie na przebieg diagnozy i terapii. Nie zabrakło również szkolenia poświęconego diagnozie i terapii chorób dementywnych u osób starszych.

9

Przerwy były okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń, konsultacji indywidualnych z prowadzącymi, a także zapoznania się z naszą aktualną ofertą na stoisku wydawniczym.

11

12

Kolejne sesje szkoleniowe przyniosły nowe ciekawe tematy, m.in.:

„Techniki metody krakowskiej w pracy z dorosłymi osobami z afazją” oraz „Programowanie języka u osób dorosłych z afazją”, które poprowadziła dr Anna Siudak, logopeda z Katedry Logopedii i Zaburzeń Rozwoju Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

13

 „Zaburzenia rozwoju językowego i społecznego dzieci – rozpoznawanie, czynniki ryzyka, postępowanie terapeutyczne” oraz „Moje sylabki” – sylabowa metoda nauki czytania prof. Jagody Cieszyńskiej”, które poprowadziła dr Justyna Leszka.

14

„Rymowanki w zabawach edukacyjnych z ćwiczeniami logopedycznymi – edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” i „Matematyka w edukacji wczesnoszkolnej – jak zachęcać dzieci do aktywnego podejścia do zagadnień matematycznych?”, które poprowadzili Elżbieta i Witold Szwajkowscy.

15

16

Dużym faworytem uczestników (brak wolnych miejsc na długo przed zamknięciem zapisów na imprezę!) okazało się także szkolenie „Usprawnianie motoryki małej z wykorzystaniem elementów terapii ręki”, podczas którego mgr Bogna Mikołajczak zaprezentowała całą kolekcję własnoręcznie wykonanych pomocy edukacyjnych 🙂

17

Publiczność dopisała 🙂

18

Wszystkim Uczestnikom i Prowadzącym dziękujemy za obecność!

Do zobaczenia na kolejnej edycji „Jesiennego Dnia Edukacji” 🙂

A oto filmik podsumowujący imprezę, na którym obejrzeć można m.in. migawki ze szkolenia „Muzyka i taniec – wspomaganie rozwoju ruchowego dziecka poprzez zabawę”.

Foto i video: Bartłomiej Lange

Pełna galeria zdjęć: